Приїхали

Другої відповіді перевізника не дочекались
 

У попередньому числі «Срібної підкови» розповідь про дещо дивну реакцію керівництва ТОВ «Автосервіс» на вимогу Гнідинської сільської ради знизити вартість проїзду в автобусах від Гнідина до Києва закінчувалась словами: «Отож будемо чекати відповіді перевізника на другий лист сільської ради, у якому міститься прохання надати копії паспорту маршруту № 753 та договору, укладеного між ТОВ «Автосервіс» і управлінням інфраструктури Київської ОДА, яким передбачені всі умови надання послуг з перевезення пасажирів».
На жаль, бажаних документів сільська рада від перевізника так і не дочекалась. Телефонні розмови теж ніякого позитивного результату не дали, бо, як правило, закінчувались шаблонними обіцянками розібратись, проаналізувати, вияснити.
 Натомість від Управління інфраструктури Київської ОДА відповідь у село надійшла, навіть дві. У першій з них, за підписом виконуючого обов’язки начальника управління Білоцького А.В., сказано (наводимо текст повністю): «Управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації розглянуло Ваше звернення щодо підвищення вартості проїзду на приміському автобусному маршруті загального користування № 753 «Вишеньки - Київ АС «Видубичі» та повідомляє наступне.
У зв'язку зі змінами до Постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548», обласні державні адміністрації не мають повноважень стосовно регулювання (встановлення) тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньо обласному сполученні. Тобто, фактично, встановлено вільне ціноутворення.
Таким чином, вартість проїзду пасажирів на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування встановлюється перевізниками самостійно на підставі економічно обґрунтованих витрат за тарифними зонами, відповідно до пункту 2 Наказу Міністерства транспорту та зв'язку України від 25.05.2006 № 503 «Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування» та Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженої Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 17.11.2009 № 1175».
Думається, що коментувати тут нічого: хазяїн, тобто перевізник – барин: яку вартість проїзду захоче, таку й загне. Вільне ж бо ціноутворення! Але чиновники усіх рангів вкупі з бізнесменами повинні розуміти, що люди позбавлені можливості вільно піднімати собі заробітні плати та пенсії.
Другий лист від Управління інфраструктури Київської ОДА містив копії угоди з перевізником та графіку руху автобусів на маршруті. Але копії паспорту маршруту, де вказана вартість проїзду від села до кожної наступної зупинки, в конверті чомусь не було. Отож ні пасажири, ні сільська рада так і не дізнались, чому вартість проїзду із Гнідина до станції метро «Бориспільська» і станції метро «Харківська» однакова (11 грн), хоча відстань між ними складає 2,6 км?
Дивно, вартість проїзду в автобусах ТОВ «Автосервіс» постійно підвищується, а якість обслуговування, що залежить від кваліфікації водіїв та технічного стану рухомого складу, навпаки, знижується. Про це повсякчас говорять пасажири. І їхні скарги, на жаль, не безпідставні. Ми вже розповідали про ДТП на гнідинському узвозі, яке трапилося з вини водія маршрутного автобуса і призвело до пошкодження огорожі кладовища та власне маршрутки. Добре, що тоді не постраждали пасажири.
Чергова неприємність сталася о 7 годині ранку 24 лютого на місточку, перекинутому через канал для стічних вод . Водій маршрутного автобуса, що прямував до Києва, на слизькій дорозі не вибрав безпечної швидкості, втратив керування і врізався у бетонний відбійник. Та так, що аж передні двері салону вилетіли. Добре, що разом з ними не повипадали й пасажири. Страшенна непрофесійність спостерігалась і в подальших діях водія. Він не виставив на дорозі знак аварійної зупинки і через 15 хвилин у автобуса ззаду ввігнався автомобіль «Славута». Окрім того, водій не відвів пасажирів у безпечне місце і вони впродовж тривалого часу перебували поряд із пошкодженим автобусом, намагаючись на слизькому містку зупинити попутний транспорт, щоб дістатись вчасно на роботу.
Ще одна неприємна «автобусна» історія трапилась напередодні. Маршрутка на крутому повороті в Бортничах загубила… заднє колесо. Знову ж, лише завдяки сприятливому збігу обставин, люди не постраждали.
Принагідно повідомимо, що днями до сільської ради надійшла чергова скарга на перевізників. Її автори стверджують, що водії, в гонитві за додатковим заробітком, на зупинці «Станція метро «Харківська» дозволяють сідати в автобус людям, які їдуть до Бортничів, зменшуючи таким чином кількість місць для мешканців Гнідина та Вишеньок, хоча маршрут № 753 призначений для перевезення саме цієї категорії пасажирів.
Наведені факти свідчать, що їздити автобусами ТОВ «Автосервіс» не лише незручно, а ще й небезпечно для здоров’я та життя! За що ж тут платити підвищену ціну?
Зазначимо, що сільська рада усі ці факти уважно відслідковує і домагається від перевізника аргументованих пояснень по кожному з них, а ще категорично вимагає від ТОВ «Автосервіс» надати паспорт маршруту, без якого воно взагалі не мало права здійснювати перевезення пасажирів. Питання про зниження ціни за квитки з порядку денного теж не зняте.

Василь Галатенко


10.03.2017 р.