Будьте здорові!

За здоров’я потрібно боротись
 

Одним із найбільших скарбів у житті людини є здоров'я. Звичайно, кожен у цьому світі щасливий по-своєму. Але без здоров'я ніхто по-справжньому щасливим бути не може. Однак люди хворіють. Хворіють вони з різних причин. Зокрема через травми, епідемії, харчові отруєння. Чимало важких хвороб є не чим іншим, як реакцією людського організму на шкідливу дію вірусів, мікробів, хвороботворних бактерій, глистів. Зараз ці паразити часто виявляються в крові та різних органах не лише хворих, а й відносно здорових людей.
На жаль, ми живемо в середовищі, далекому від стерильності, а тому й самі не можемо похвалитись абсолютною чистотою. Ми навіть не здогадуємося, що часто буваємо носіями хвороботворних мікроорганізмів. Думаємо, що нас подібна біда не стосується. А в цей час непомітні «зловмисники» безкарно творять свою чорну справу, отруюючи наш організм токсинами, тобто продуктами своєї життєдіяльності − у них бо туалетів немає, а все виділяється в нашу кров. І щоб людський організм у середньому та старшому віці міг впоратися з різними хворобами, необхідно мати високий імунітет. Але де його взяти? Що заважає нам бути здоровими?
Відповіді прості і давно відомі: неправильний спосіб життя, шкідливі звички, недоброякісні продукти харчування, переповнені хімічними барвниками, ароматизаторами, консервантами, отруєне вихлопними газами повітрям, надмірне захоплення побутовою хімією.
Що ж робити? Відповідь знову проста – за своє здоров’я потрібно боротись, а не капітулювати перед власними роками. Шляхів тут щонайменше два і вони тісно пов’язані між собою. Це – помірні фізичні навантаження, найкращим серед яких є ходьба, та періодичні очищення організму від шлаків і шкідливої мікрофлори.
Цікаву методику оздоровчої ходьби для людей середнього та старшого віку, вражених численними хворобами, розробив відомий київський тренер Олександр Шимко. «Поняття «здоров’я людини» має кілька складових: фізичне, психічне, соціальне, екологічне, духовне, − пояснює Олександр Мусійович. − Якщо екологічне й соціальне здоров’я людини значною мірою залежить від розвитку держави, в якій вона живе, то про фізичне й психічне вона може подбати сама. А ми можемо її навчити цьому». Олександр Мусійович жартує, що в групу оздоровлення приходять СТБ − старі, товсті, «болящі». А через деякий час вони стають іншими СТБ − стрункими, тонкими, бадьорими.
Можливо, варто й нам, шановні односельці, спробувати поліпшити своє самопочуття? Кажуть, що будь-яку справу легше робити гуртом. Тож давайте всі, хто має проблеми зі здоров’ям, зустрінемось 12 березня о 15 годині в нашому новому Громадському центрі творчості «Розмаїття», поділимося своїми проблемами та спробуємо знайти шляхи їхнього вирішення. У нашій майбутній зустрічі люб’язно згодився взяти участь і Олександр Мусійович Шимко, щоб розповісти про свою оздоровчу систему. Пам’ятаймо, що наше здоров’я – в наших руках.

Марія Юхимівна Біленька,


гнідинська пенсіонерка
17.02.2017 р.