Приїхали

Перша відповідь перевізника
 

В попередньому числі «Срібної підкови» ми розповідали про самовільне підвищення перевізником вартості проїзду в автобусах на маршруті № 753 «Вишеньки – Київ».  Говорили й про те, що Гнідинський сільський голова Олександр Лазаренко письмово звернувся до керівництва ТОВ «Автосервіс» за офіційним роз’ясненням щодо його дій. Днями в сільську раду надійшла відповідь, яку ми пропонуємо увазі читачів.
«Шановний Олександре Йосиповичу!
Ваш лист стосовно підвищення тарифів на автобусному маршруті №753 «с. Вишеньки - м. Київ» розглянуто ТОВ «Автосервіс».
Так дійсно Кабінет Міністрів України своєю постановою № 240 « Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548» від 25 березня 2015 р. скасував державне і муніципальне регулювання тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху на приміському сполученні.
А відповідно з цього часу перевізники мають повне право самостійно формувати свою тарифну політику, виходячи з тих ринкових умов, в яких вони працюють. Поряд з цим зазначаємо, що п. 1.1 Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженої Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України за № 1175 від 17.11.2009 р., передбачено, що перегляд тарифів здійснюється у зв'язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації послуг, що не залежить від господарської діяльності перевізника, в тому числі в разі зміни вартості палива більш ніж на 10%.
На сьогодні ж середньомісячні витрати по підприємству зросли більш ніж на 40%, при цьому :
− на паливно-мастильні матеріали вони зросли на 26,0%;
− на запчастини − на 60,9%;
− на електроенергію − на 54%;
− фонд оплати праці підвищився на 53%.
Стрімке зростання цін на паливно-мастильні матеріали, запчастини до автотранспортних засобів, енергоносії та інші витрати змусило нас підвищити в 2017 р. тарифи на перевезення пасажирів на вищезгаданому маршруті на 22%.
Як бачимо, ТОВ «Автосервіс» при формуванні тарифу в повній мірі не охопило максимальні показники звичного підвищення витрат підприємства, врахувавши при цьому соціальні можливості мешканців сіл Бориспільського району.
Шановний Олександре Йосиповичу, дякуємо Вам за розуміння та небайдуже відношення до проблем транспортного комплексу Бориспільського району та звертаємось до Вас з проханням допомогти нашому підприємству у вирішенні питання відшкодування збитків, отриманих в результаті перевезення пільгової категорії населення в 2017 р. хоча б з розрахунку 2 пільговики за один рейс.
Так у 2016 році нашим підприємством здійснено ці перевезення, але жодної копійки коштів так і не було отримано. При цьому розрахунки вказують, що упродовж дня ми перевозимо безкоштовно 200 пасажирів-пільговиків, недоотримуючи 1 800,0 грн. За рік же ця сума склала 657 000,0 грн! А це ті кошти, які підприємство в повній мірі могло би використати як на підвищення технічного стану автобусів, так і в якості перевезень на маршруті с. Вишеньки - м. Київ, в тому складі оновити їх салони, одягти водіїв у формений одяг, тощо.
Враховуючи викладене, просимо Вас особисто вирішити в 2017 р. питання відшкодування витрат за перевезення пільговиків с. Гнідин з бюджету селища, що дасть можливість підприємству ТОВ «Автосервіс» покращити технічний стан рухомого складу та дасть можливість підвищити якість перевезень на зазначеному маршруті.
З повагою директор І.О. Коломієць».

Ось так. Не даремно в народі говорять, що кращим способом оборони є атака. Та тільки поважним керівникам ТОВ «Автосервіс» варто знати, що сільська рада до відшкодування витрат на пільговий проїзд жодного стосунку не має, бо згідно із законом про державний бюджет на 2017 рік ці платежі є прерогативою районного бюджету.
Отож будемо чекати відповіді перевізника на другий лист сільської ради, у якому міститься прохання надати копії паспорту маршруту № 753 та договору, укладеного між ТОВ «Автосервіс» і управлінням інфраструктури Київської ОДА, яким передбачені всі умови надання послуг з перевезення пасажирів.

Василь Галатенко


17.02.2017 р.