Наміри

Санкціями по боржниках
 

Не секрет, що сьогодні заборгованість споживачів за використані енергоносії та отримані комунальні послуги — явище доволі звичне. Причини ж його не такі однозначні, як ми звикли вважати. Погодьтесь, що не платять не лише ті, в кого дійсно обмаль коштів, а й люди із цілком задовільними статками. Різними методами борються з боржниками постачальники енергоносіїв та надавачі послуг, але кількість неплатників зменшується повільно.
Без води сутужноПодібна проблема існує і в Гнідині, зокрема в заводському мікрорайоні. Днями «Срібній підкові» стало відомо, що директор КП «Наш дім» Роман Стахів направив Гнідинському сільському голові Олександру Лазаренку листа ось такого змісту: «Просимо розглянути на виконкомі сільської Ради питання про надання дозволу на відключення від внутрішніх будинкових мереж боржників за житлово-комунальні послуги, які надає КП «Наш дім» мешканцям багатоквартирних будинків № 4,6,7, що на вул.Заводській. Ці будинки знаходяться на балансі сільської ради. Також просимо затвердити тарифи за кожне повторне підключення до внутрішніх будинкових мереж (водопостачання, водовідведення та електропостачання) в розмірі 1000,00 грн за кожне окреме підключення». Ще й список боржників до листа приклав.
Що ж, видно керівникові комунального підприємства справді допекло. Бо чому він має випрошувати у мешканців згаданих будинків кошти, які вони зобов’язані щомісяця вносити на рахунки «Нашого дому»? Погодьтесь, що 34 060 грн (саме стільки завинили лише 11 «провідних» боржників) для такого невеличкого підприємства сума доволі вагома. Не одну мітлу, лопату чи лампочку за недоотримані кошти можна було б придбати. Та й послуги за вивіз побутових відходів чимось оплачувати потрібно.
Як розвиватиметься ситуація далі? З великим відсотком вірогідності можна припустити, що виконком Гнідинської сільської ради задовольнить клопотання комунальників. Тоді всім боржникам доведеться звикати жити без централізованого водопостачання, каналізації та електрики. Панове, а чи не краще хутенько розрахуватись з отими триклятими боргами і не накликати халепу на свою голову?

Іван Верещака


27.01.2017 р.