Дата

День українського добровольця
 

Початок 2014 року вписав не одну трагічну сторінку в новітню історію України: розстріл Небесної сотні на Майдані, «тиха» окупація Криму військами Російської Федерації, відкриття московськими загарбниками «другого фронту» проти України на Донбасі. На тлі цих загрозливих для незалежності країни подій нові керманичі держави, що прийшли до влади після ганебної втечі Віктора Януковича та його головних поплічників, виявились безпорадними і нерішучими.
Бійці полку АзовРятувати Україну знову випало на долю простого народу. Оскільки українська армія, цілеспрямовано зруйнована злочинним режимом Януковича вкупі з цілою ватагою кремлівських агентів, виявилась практично небоєздатною, розпочався широкий рух «знизу» за формування добровольчих батальйонів. Початок поклали 500 бійців самооборони Майдану, які 14 березня 2014 року на військовому полігоні в Нових Петрівцях почали військове злагодження, щоб після його закінчення відправитись на Схід для захисту суверенітету і територіальної цілісності своєї Вітчизни. Згодом з’явились широковідомі батальйони «Донбас», «Айдар», «Азов», «ОУН», «Київська Русь», «Добровольчий Український Корпус» та інші. Вони й стали тим щитом, який зупинив загарбницькі російські війська на Донбасі і не дозволили їм просунутись вглиб країни.
В ознаменування подвигу добробатівців Верховна Рада України 17 січня 2017 року ухвалила постанову № 4261, якою запроваджується щорічне відзначення 14 березня Дня українського добровольця. За вказаний документ проголосував 231 депутат.

Микола Кривенко


27.01.2017 р.