Дисонанс

Порадіймо за нашого президента
 

Нещодавно електронна версія «Газети по-українськи» оприлюднила черговий рейтинг «Топ-100 найбагатших українців» за версією журналу «Новое время». Рейтинг засвідчує, що загалом статки представників першої десятки найзаможніших людей України суттєво скоротилися.  Однак це не стосується президента Петра Порошенка, який став значно багатшим.
Перше місце у списку товстосумів, як і багато років поспіль, займає олігарх Рінат Ахметов з активами в $ 4,5 млрд. За минулий рік його офіційні (!) статки скоротилися на 56%. «Ахметов може з мільярдера теж перетворитися на мільйонера, якщо розмір його статків падатиме такими ж темпами, як і зараз», − відзначають укладачі рейтингу. Примітно, що зі ста найбагатших українців активи за минулий рік зросли лише у 13 осіб.
На другому місці з великим відривом від лідера розташувався Ігор Коломойський ($ 1,9 млрд). Майже стільки ж у його партнера Геннадія Боголюбова − $ 1,8 млрд. Четверте місце посідає Віктор Пінчук ($ 1,6 млрд), п'яте − Дмитро Фірташ ($ 1 млрд), який і закриває п'ятірку мільярдерів.
На шосте місце піднявся президент Петро Порошенко з $ 979 млн (рік тому займав 9-те місце). Він єдиний із першої десятки, чиї активи за минулий рік зросли. Вадим Новинський на сьомому − найпомітніший приклад «вільного падіння»: вартість його активів у першій десятці впала найбільше, з $ 1,8 млрд до $ 709 млн, тобто на 60%. (Більше бізнес подешевшав тільки у братів Веревських − 62%, вони на 14-му місці).
На восьмому місці − Олексій Мартинов з $ 680 млн. Олександр і Галина Гереги зайняли дев'ятий рядок. Незважаючи на те, що в поточному році їхні активи оцінюють на 15,1% менше, ніж минулого року − у $ 611 млн.
Замикає десятку «аграрний король» і колишній заступник глави Адміністрації президента Юрій Косюк − його бізнес оцінили в $601 млн.
Отож, панове співвітчизники, можемо порадіти за бізнесові успіхи нашого президента! При цьому будемо сподіватись, що невдовзі й переважній більшості українців пощастить вибратись із безпросвітних злиднів, бо ж якось воно не личить бідувати під орудою такого успішного керманича.

Василь Галатенко


06.11.2015 р.